-Príbeh chalupy U dobrého hospodára-

Tu vám postupne predstavíme históriu, súčastnosť a aj budúcnosť projektu U dobrého hospodára

U dobrého hospodára je miesto otvorené pre každého kto sa chce zabaviť, odýchnuť v lone prírody, v kruhu priateľov a rodiny. Sledujte príbeh tejto chalupy na týchto stránkach.  Dobrý hospodár chce svojou vytrvalosťou, s pomocou priateľov a bártrovou taktikou dať toto unikátne miesto dokopy. Cieľom je vybudovať miesto pre konanie eventov pre rôzne komunity nadšencov prírody, lyžovania, divadla, dobré jedla a vínka či nadšencov rôznych šialených nápadov a tak postupne chalupu pod Chočom zveladiť a posunúť na ešte lepšie miesto pre nás všetkých, ktorí sa v tomto príbehu dobrého hospodára objavíme. Dobrý hospodár ako divadelník, ktorý sa aktívne venuje divadlu od roku 2005 a chce v novej role chalupára do plánov zahrnúť aj vytvorenie divadelnej skúšobne v hospodárskej budove. 

Európa pre nás o.z.

..roky šesťdesiate
..roky šesťdesiate
...deväťdesiate roky
...deväťdesiate roky

1896-2000

— Prvých 104 rokov —

Pôvodná jednopodlažná drevenica v ktorej dokonca pred  2.svetovou vojnou  fungovala miestna krčma si žila vyše jedno storočie. V miestnosti, kde je dnes obyvačka miestny štamgasti filozofovali, preberali miestne novinky s  "nemiestnymi" klebetami, takže zrubové drevené steny vedia toho viac než dosť. Možno Vám niečo pošepnú, pri návšteve chalupy U dobrého hospodára.

2000 -2017

— Prestavba drevenice —

V roku 2000 došlo k prestavbe drevenice. Kamenné základy domu a pôvodne  drevené steny domu sa ponechali, pribudlo obytné podkrovie anová hospodárska budova s dvojgaražou. Pikoškou je, že miesto tejto budovy mala byť squashová hala s presklennou stenou a s výhladom do lesa. Z plánov sa zachoval aspoň ten výhľad do lesa, ktorý majú hostia pri hre billiardu alebo pin-pongu v spoločenskej miestnosti.

2017 - 2021

— Nová vízia  —

Začiatkom roka 2017 prebral hospodárenie drevenice nový hospodár - divadelník a teraz už aj chalupár Jano. Počas prvých 5 rokoch chce postupne krok za krokom vytvoriť z tohto miesta pre seba, svojich priateľov a hostí  unikát svojho druhu. Najskôr  zdieľanim tohto objektu a neskôr komerčnou prevadzkou chce prinavrátiť tomuto milému domčeku život a pokryť tak aj vysoké náklady na prevádzku a údržbu a zarobiť na dobudovanie eventoveho zariadenia.

??? 2022 ???

— Eventové zariadenie

 U dobrého hospodára —

Postupne sa preklápať hlavne v mimisezónnom období na organizovanie eventov. V plane sú jogoveé pobyty, dateing eventy, eventy pre vaše chutové poháriky, cyklo zrazy, divadelné workshopy, skialpové zrazy a moho ďalsích organizovaných akcii so zaujímavym programom. 

PRIPRAVUJEME do roku 2021: 

  • Výmena okienk a dveri v celom objekte
  • obnova náteru celej drevenice
  • históriu nášho domčeka s fotkami a príbehmi prezentačnou formou priamo v našich priestoroch.
  • dokončenie klenbová pivnice s vlastným výčapom na pivko a víno.
  • Ponuka vín Dobrohospodárov Hergotič
  • prenájom Karaoke
  • vybudovanie altánku
  • budovanie divadelnej skúšobne v hospodárskej budove

Hans Christian Andersen 

- Všetky knihy zožltnú, ale kniha prírody má každý rok nové, nádherné vydanie. -