- Čapované pivko od Liptovaru na chalupe -

U dobrého hospodára v rámci pobytu je možne si prenajať výčapné zariadenie s chladením, ktoré sa veľmi jednoducho ovláda spolu s výborným lokálnym pivom od Liptovaru. Pivo je varené klasickou technológiou pri použití tradičných surovín: sladu, miestnej Demänovskej vody, chmeľu a kvasníc. Produktami tohto poctivého remeselného pivovaru je len nepasterizované a nefiltrované pivo. Nakoniec o všetkom sa môžete presvedčiť na vlastné oči. Výrobu piva ako aj samotný pivovar si môžete prezrieť priamo v Liptovskom Miluláši, neďaleko centra.


Liptovar Pivovar a Pivovarská reštaurácia

Garbiarska 2032

031 01 Liptovský Mikuláš


Prehliadka pivovaru Litovar

Ponúkame Vám prehliadku pivovaru Liptovar s výkladom hlavného sládka, na ktorej budete mať možnosť degustovať toto skvelé pivo priamo z dozrievacieho tanku. Rezervácie na tel. čísle: +421 907 086 951. Kapacita je limitovaná na 5 až 15 osôb. 

Súčasťou pivovaru aj výborná reštaurácia, kde všetky jedlá sú z čerstvých surovín, príprava je založená na jednoduchosti a zladení chutí. Prílohy su prispôsobené chuti hlavného jedla.

V ponuke máme aj pivo výborneho stredoslovenskeho piva URPINER alebo nepasterizovaný Svijanský Máz.

Doobjednajte si k pobyutu v našom e-shope.

Prenájom výčapného zariadenia

Výčapné zariadenie so vstavaným kompresorom a chladením značky Lindr je určené k profesionálnemu chladeniu s výkonom 15 až 20 litrov, tj. 30 - 40 kvalitne vychladených pív za hodinu v domácom prostredí , ideálne na záhradné oslavy pre 10 až 15 osôb.

5,00 € 20,00 €

Happy Beer 10 °, 15l keg

Pivo je vyrábané výlučne zo sladu plzenského typu chmeľu. Pivo kvasí pri 12 °C, je plnej chuti so strednou intenzitou horkosti a pri ležaní pri nízkych teplotách dochádza k väzbe oxidu uhličitého a k zaokrúhleniu chuťových vlastností. Nápoj má zlatožltú farbu a hustú penu, vôňu jemne sladovú, chmeľovú, zároveň ľahko citrusovú, trávovú. Plnosť chute je stredná, rezkosť stredná. Obsah alkoholu v pive je 4,5 % obj. 

35,00 €

Sea Beer 11°, 15l keg

Ľahké, svieže pivo do horúcich letných dní. Vyznačuje sa slamovo žltou farbou, hustou penou a dobrou pitelnosťou. V chuti cítiť jemnú až strednú horkosť, ktorá sa prejaví hlavne na záver, a jemné citrusové príchute, ktoré sa naplno rozvíjajú až vo vôňi - od grepu po jemné náznaky limetiek v pozadí. Obsah alkoholu 4 % obj.

42,50 €

Beer UP 12°, 15l keg

Ide o experiment - navarili sme vrchne kvasené pivo, ktoré je pivný oxymoron. Má zloženie sladov a chmeľov ako ležiak, rmutovanie ako ležiak. Typickú chuťovú zložku, charakteristickú po ležiackych kvasniciach, by ste v ňom hľadali síce márne, ale pivo je zato postavené na zdravom strede medzi sladovým telom a jemnou chuťou českých a nemeckých odrôd chmeľu. Výsledkom je pivo na dennodenné pitie. Keď ho dopijete, budete si pýtať ďalšie. Obsah alkoholu 4,6 % obj.

42,50 €

RugBeer 13°, 15l keg

Tmavé vrchne kvasené pivo, typické, ako ho poznáte z Írska. Neskúšali sme napodobniť Guiness, ideme svojou cestou. Pivo je varené z jedného druhu sladu, praženého jačmeňa a nesladovaného jačmeňa. Vyznačuje sa praženými tónmi a jemným náznakom suchého doznievania v chuti. Chmeľová horkosť a chuť sú pri tomto štýle úplne v úzadí, takmer nebadateľné. Obsah alkoholu 4,7 % obj. 

42,50 €

Propaganda 13°, 15l keg

Vrchne kvasené pivo, typické pre Anglicko. Naša EPA má tmavšiu oranžovokaramelovú farbu. V chuti sú karamelové tóny v úzadí a do popredia sa dostáva zemitosť, trávnatosť a jemná pikantnosť anglických odrôd chmeľov. Celkový dojem v závere podčiarkuje určitá kvasnicová esterovosť a príjemné stredne intenzívne horké doznievanie. Obsah alkoholu 5 % obj.

42,50 €

Beerverly 14°, 15l keg

Vrchne kvasené pivo, ktoré sa vyznačuje svetlo oranžovou farbou s jemnučkými karamelovými tónmi, výraznou horkosťou, no hlavne intenzívnou citrusovou chuťou a vôňou po amerických aromatických odrodách chmeľu, ktoré patria k najkrajším na svete. Obsah alkoholu 6 % obj. 

44,00 €

Beer Force One 14°, 15l keg

Pri tomto pive sme chmeľom nešetrili. Ani výberom, ani kvalitou a ani kvantitou. Jeho intenzita vás sprevádza od samého začiatku až po úplný koniec. Po úvodnom horkom začiatku sa chute rozvinú do jemne korenisto grepových, opäť prechádzajú do horkého záveru s jemným píniovým nádychom a opäť nahorklým doznievaním. Beer Force One sme pre vás navarili priezračný, zlatistožltý, s obsahom alkoholu do 6 % obj. 

44,00 €

URPINER Classic 10°, 30l keg

Pivo výčapné svetlé. Celkový charakter tohto piva je dotvorený strednou až silnou rezkosťou. Jasná zlatistá farba vynikne na stole každého gurmána. Je určené na konzumáciu po fyzicky namáhavej činnosti a po športových aktivitách. Dodá organizmu okrem pocitu osvieženia aj potrebné vitamíny a minerálne látky, doplní chýbajúce tekutiny. O kvalite tohto piva svedčí aj množstvo ocenení získaných na domácej či medzinárodnej scéne.

50,00 €

URPINER Classic 10°, 50l keg

Pivo výčapné svetlé. Celkový charakter tohto piva je dotvorený strednou až silnou rezkosťou. Jasná zlatistá farba vynikne na stole každého gurmána. Je určené na konzumáciu po fyzicky namáhavej činnosti a po športových aktivitách. Dodá organizmu okrem pocitu osvieženia aj potrebné vitamíny a minerálne látky, doplní chýbajúce tekutiny. O kvalite tohto piva svedčí aj množstvo ocenení získaných na domácej či medzinárodnej scéne. 

75,00 €